Şimdi yüksek kalite web sitesi edinin.

İşletmenizin kalitesini ön plana çıkaran, esnek, bütçe dostu web tasarım hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişim kurmanız yeterli olacaktır.

*Tüm hizmetlerimiz lisans almaya uygundur. Lütfen bilgi alın.

Intro

1. NATİVE UYGULAMALAR

Objective-C veya Swift üzerinde iOS
Java ve Kotlin üzerinde Android
Net üzerinde Windows Phone

Bu tür uygulamalar yalnızca tek bir mobil işletim sistemi için geliştirilmiştir, bu nedenle belirli bir platform veya cihaz için “native” yani “yerel” dir. İOS, Android, Windows Phone, Symbian, Blackberry gibi sistemler için geliştirilen uygulamalar kendi platformlarından başka bir platformda kullanılamaz. Başka bir deyişle, iPhone’da Android uygulamasını kullanamazsınız. Native uygulamaların ana avantajı; geliştiriciler yerel cihaz kullanıcı arayüzünü kullandığından yüksek performans ve iyi kullanıcı deneyimi sağlamaktır. Ayrıca, uygulama kullanımına sınırlama getirmeyen çok çeşitli API’lere erişimi vardır. Native uygulamalara kendi türündeki uygulama mağazalarından açıkça erişilebilir ve hedef müşterilere ulaşma eğilimi yüksektir. Native uygulamalara yönelik bazı eksiler; diğer uygulamalara kıyasla daha yüksek maliyettir – diğer platformlar için uygulama kopyaları oluşturma ihtiyacı, farklı uygulama türleri için ayrı destek ve bakım, daha büyük ürün fiyatı ile sonuçlanır.

2. CROSS PLATFORM NATİVE VE CROSS PLATFORM HİBRİT UYGULAMALAR

– CROSS PLATFORM NATİVE
React Native, Flutter, Vue Native
Oyun motoru olarak; Unity 3D, Unity 3D C#, Javascript ve Boo

– CROSS PLATFORM HİBRİT

Adobe PhoneGap, Ionic, Intel XDK ve Kendo UI

Diğer tüm mobil uygulama türleri gibi Cross-Platform uygulama geliştirmenin de artıları ve eksileri vardır. Kısa zamanda tüm platformlara tek bir kod yazarak uygulama geliştirme imkânı varken aynı zamanda bakım ve test maliyeti de düşüktür. Bunun yanında uygulamayı mevcut platformun mağazasında yayınlayabilme imkânı da vardır.

İkisi de Cross Platform olmalarına rağmen aralarında ciddi anlamda farklar bulunmaktadır. Bunlar;

Cross-Platform Hibrit ile uygulamalar mobil cihazın tarayıcısını ve javascript motorunu kullanır. Cross-Platform Native uygulamanın ise kendi içinde bir javascript motoru bulunur ve kendi kapalı sistemini kullanır.
Cross-Platform Hibrit’de mobil uygulama browser içindeki controller’ı kullanırken, Cross-Platform Native’de uygulama, uygulamayı geliştirdiğimiz platformun, platforma özel kütüphanesinden gerekli controller’ı kullanır.
Cross-Platform Hibrit için kullanılabilecek çok fazla framework mevcutken, Cross-Platform Native uygulama oluştururken kullanabileceğiniz alternatif motorlar çok daha azdır.

3. HİBRİT UYGULAMALAR
Xamarin,  Ionic, Angular Mobile Sencha Touch vb. tüm platformlar için uygun hibrit uygulamalar

Çok platformlu web teknolojileri (örneğin HTML5, CSS ve Javascript) kullanılarak oluşturulmuştur. Hibrit uygulamalar, esas olarak native bir paketleyicide gizlenmiş web sitesi uygulamalarıdır. Hem native hem de hibrit uygulamaların artı ve eksileri vardır. Hibrit, yani çok platformlu, uygulamaların hızlı ve nispeten kolay geliştirilmesi  açık bir avantajdır. Tüm platformlar için tek kod tabanı, düşük maliyetli bakım ve sorunsuz güncellemeler sağlar. Yaygın olarak kullanılan API’ler mevcuttur. Öte yandan, hibrit uygulamalar native uygulamalara kıyasla performans, hız ve genel optimizasyonda daha yetersizdir. Ayrıca, uygulamanın iki veya daha fazla platformda tam olarak aynı şekilde görünememesi nedeniyle bazı tasarım sorunları vardır.

4. WEB UYGULAMALARI
Herhangi bir mobil cihaz üzerinde çalışmak için web sitesinin duyarlı sürümleri olarak web uygulamaları.

Bunlar, native uygulamalara benzer şekilde davranan yazılım uygulamalarıdır. Web uygulamalarını çalıştırmak için bir tarayıcı kullanılır ve genellikle HTML5, JavaScript veya CSS ile yazılır. Bu uygulamalar kullanıcıyı URL’ye yönlendirir ve sayfalarında bir bookmark oluşturarak “yükleme” seçeneği sunar. Web uygulamaları çok az cihaz belleği gerektirir. Tüm kişisel veritabanları bir sunucuya kaydedildiğinden, kullanıcılar internet bağlantısı olduğunda herhangi bir cihazdan erişebilir. Bu nedenle zayıf bağlantıya sahip web uygulamalarının kullanılması kötü kullanıcı deneyimine neden olur. Dezavantajı; geliştiriciler için pek çok API’ye erişimi yoktur.

Mobil Uygulama Kategorileri
Kitap Uygulamaları
İş – Ticari Uygulamalar
Eğitim Uygulamaları
Eğlenece Uygulamaları
Finans Uygulamaları
Yiyecek & İçecek Uygulamaları
Sağlık Uygulamaları
Fitness Uygulamaları
Lifestyle Uygulamaları
Dergi & Gazete Uygulamaları
Medikal Uygulamalar
Müzik Uygulamaları
Navigasyon Uygulamaları
Haber Uygulamaları
Resim & Video Uygulamaları
Yaratıcılık  & İşlevsellik Uygulamaları
Referans Uygulamaları
Alış Veriş Uygulamaları
Sosyal Ağ Uygulamaları
Spor Uygulamaları
Seyahat Uygulamaları
Araçlar Uygulamaları
Hava Durumu Uygulamaları